
Rautateiden hätämikrofoni
Rautateiden matkustajailmoitus- ja hätäpuhelujärjestelmä mahdollistaa:
Junan hätäkutsujärjestelmä on erittäin tärkeä matkustajien turvallisuuden varmistamisessa, hätätilanteissa nopeassa reagoinnissa ja palvelun laadun parantamisessa. Sen avulla matkustajat voivat välittömästi ottaa yhteyttä henkilökuntaan hätätilanteissa, mikä varmistaa nopean ongelmanratkaisun. Tämä järjestelmä on olennainen osa nykyaikaista junaliikennettä.
Kuvaus
| Hanhenkaulan pituus | 300 - 400 - 500 mm |
| Hanhenkaulan halkaisija | 15 mm (joustava varsi) |
| 15 mm (joustava varsi) |
Anturitekniikka: elektreettikondensaattori Taajuusvaste: 100 Hz - 10 kHz Suuntavuus: yksisuuntainen - melunvaimennus Min. S/N-suhde: 58 dB |
| Viestintä |
SIP-protokolla Analoginen |
| Levy | Teräs, muokattavissa eri väreillä ja silkkipainatuksella |
| Painikkeet | 2 painiketta |
| Virtalähde | 24 VDC EN 50155:2021 mukainen |
| Virrankulutus | 10W |
| I/O |
N-aste 1 LAN 10/100 -liitin: M12 D-koodattu, naaras N-aste 1 Virtalähteen liitin: M12 A koodattu, uros, 24Vdc N-aste 1 Analoginen liitin N-aste 1 Monitoimiliitin |
| CPU moduuli |
NXP i.MX –8M Mini korkean{2}}suorituskyvyn multimediaprosessori ARM I.Core M8 -sarja RAM 2 Gt DDR4 - Flash 8 Gt eMMC Linux-pohjainen käyttöjärjestelmä |
| Käyttölämpötila | -25 astetta +70 asteeseen (EN50155-2021 luokka OT3 ST1) r |
| Standardit ja normit |
EN 50155 Rautatiesovellukset - Liikkuvan kaluston elektroniset laitteet EN 45545 Rautatiesovellukset - Rautatieajoneuvojen palosuojaus CE-sertifikaatti RoHS-yhteensopiva REACH-yhteensopiva |
| IP-luokka | IP32 (edessä) IP54 (takana) |
| Mitat | Liittimillä: 200 mm (P) x 132 mm (A) x 65 mm (ilman Hanhenkaulaa) |
Suositut Tagit: rautateiden hätämikrofoni, Kiina, valmistajat, toimittajat, tehdas, yritys, tuotemerkit, osta, paras, korkea{0}}laatu, tuotteet
Lähetä kysely
Saatat myös pitää







